Пожежно-рятувальна служба у місті Києві

В столиці продовжують гинути відпочивальники. Тільки за останню добу потонуло четверо людей!

Опубліковано: 23.06.2019, 08:00

Вчора, 22 червня, о пів на другу дня, в Дарницькому районі, поблизу Південного моста в двадцяти метрах від берега водолазами МНС з триметрової глибини було підняте тіло чоловіка.

За словами дочки загиблого, її батько пішов на дно прямо на її очах. Вірогідніше за все, 59-річному чоловікові стало погано у воді, можливо, не витримало серце. До того ж перед тим, як піти поплавати, чоловік, як і годиться на відпочинку, добре випив. Місце, де сталася трагедія, є необладнаною зоною для купання. Першими на допомогу прийшли водолази «Плесо», але пошуки жодного результату не принесли. З цим завданням за короткий проміжок часу впорались висококваліфіковані водолази спеціалізовано аварійно-рятувального загону (САРЗ) столичного МНС. Тіло передали оперативно-слідчій групі міліції, яка також працювала на місці події.

Ввечері того ж дня, у Гідропарку, відпочиваючі на яхті побачили тіло людини, що плило за течією в бік Венеціанського моста. Повернувши до пірсу рятувального посту МНС, про надзвичайну подію вони повідомили чергового. Впродовж 20 хвилин МНСники на човні «Шторм-450» підняли тіло на борт і транспортували до берега. Дочекавшись приїзду міліції, тіло передали працівникам «Беркуту» Дніпровського району. На разі ведеться слідство, відомо лише, що загиблим виявився чоловік 1986 року народження.

Знову в перелік зведень по загибелі людей на водоймах потрапило озеро «Сонячне», що в Дарницькому районі Вчора знову там втопилася людина. До речі це вже четвертий випадок загибелі людей саме на цьому озері, хоча воно і належить до міських централізованих пляжів, на яких дозволено відпочинок з купанням.

Ще одне тіло 25-річного юнака витягли з води вчора відпочиваючі на р. Десенка біля Московського мосту. Наразі всі обставини випадку з’ясовуються.

Всього з початку травня на київських водоймах загинуло 30 чоловік, 5 людей було врятовано. Як показує статистика, серед загиблих, в основному, чоловіки середнього віку (25-36 років), які під дією алкогольних напоїв втрачають інстинкт самозбереження. Найбільш небезпечними місцями на сьогоднішній день вважаються озера «Сонячне» (Дарницький район), де потонуло 4 людей, «Райдужне» (Дніпровський район) та озеро «Вербне» (Оболонь) – 2 людей (до речі всі вони, згідно Розпорядження КМДА відносяться до міських централізованих пляжів, на яких дозволено відпочинок з купанням). Також, найчастіше гинули люди на Русанівській протоці, на необладнаному пляжі в районі ст. метро «Славутич», в Гідропарку (район Венеціанського мосту).

Враховуючи це, Головне управління МНС України в місті Києві звертається до громадян бути якомога пильними та обережними, відпочиваючи на водоймах. На в якому разі не заходити у воду «на підпитку», не залишати поблизу води дітей без нагляду та більш серйозно ставитись до власної безпеки.