Пожежно-рятувальна служба у місті Києві

Чи безпечно відпочивати на київських пляжах?

Опубліковано: 03.06.2019, 08:00

Стан місць масового відпочинку населення на водних об’єктах м. Києва в період літнього сезону 2010 року оцінюється, як «НЕ ГОТОВИЙ».

Такий висновок зробила Держінспекція цивільного захисту та техногенної безпеки столичного управління МНС, яка нещодавно провела перевірку місць масового відпочинку населення на воді.

В українській столиці 10 днів тому офіційно стартував купальний сезон. В цьому році планувалось організувати відпочинок на 11 комунальних (КП «Плесо») та 10 приватних зонах з масовим перебуванням людей біля води, на яких дозволено відпочинок з купанням. Незважаючи на те, що більшість пляжів вже розпочали свою роботу, до теперішнього часу залишаються невирішеними питання, які суттєво впливають на безпеку відпочивальників.

На сьогоднішній день відсутнє розпорядження Київської міської державної адміністрації «Про підготовку міських пляжів та зон відпочинку біля води до оздоровчого сезону 2010 року та заходи щодо попередження нещасних випадків на водних об’єктах» – як наслідок не визначено перелік зон відпочинку біля води, на яких дозволено відпочинок в оздоровчому сезоні та перелік водних об’єктів, не рекомендованих для купання населення. В порушення вимог наказу МНС України від 24.02.1009 року №136, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.05.2009 року № 423/16439 «про затвердження Змін до Правил охорони життя людей на водних об’єктах України», комунальним підприємством «Плесо» та керівниками приватних зон відпочинку не розроблені та не погоджені з Державною інспекцією цивільного захисту та техногенної безпеки МНС України в м. Києві, Державною спеціалізованою аварійно-рятувальною службою на водних об'єктах МНС України, Київською міською санепідемстанцією та з Головним управлінням екології та охорони природних ресурсів паспорти пляжів.

За цілою низкою критеріїв перевірялася і готовність комунальних рятувальників до пляжного сезону: комісія аналізувала, скільки рятувальних постів є на кожному об’єкті, чи вистачає людей для роботи на цих постах, чи забезпечені вони необхідною технікою, радіозв’язком, інформаційними стендами тощо. Так, на жодному з приватних зон відпочинку не проведено обстеження дна акваторії місць, визначеного для купання. На комунальних пляжах обстеження дна проведено з порушеннями Закону України «про аварійно-рятувальні служби», адже пошуково-рятувальна служба і рятівники комунального підприємства «Плесо» не пройшли обов’язкової атестації на здатність до проведення рятувальних робіт та не внесені до спеціального реєстру аварійно-рятувальних служб, що само по-собі ставить під сумнів результати обстеження.

На приватних зонах відпочинку, які займаються благоустроєм території за власні кошти відповідно до вимог «Правил охорони життя людей на водних об’єктах», не створено рятувальні пости.

Незважаючи на те, що «Плесо» здійснює медичну допомогу, й досі не вирішене питання щодо отримання на це ліцензії в МінОхорони здоров’я. Не пройшли атестації і медичні працівники.

Невирішені питання щодо радіофікації зон відпочинку, крім пляжів «Райдуга», «Пуща-Водиця» та «Молодіжний».Швидкість течії на пляжі «Венеція» в Дніпровському районі перевищує встановлену норму (0,5 м/сек), а попереджувальні знаки відсутні. Власниками або орендарями пляжів, в місцях, які не рекомендовані для купання, не вигорожена територія і не встановлені щити з відповідними попереджуючими написами, а також не в повному обсязі очищений пісок на пляжах та зонах масового відпочинку. На водоймах всіх без виключення пляжів не визначені окремі зони катання на човнах і катерах, занять водними видами спорту. І це не зважаючи на те, що минулого року були зафіксовані випадки наїзду катерів на відпочиваючих.

До того ж, на рятувальних станціях ДКП «Плесо» не вирішені питання щодо організації чергування рятувальників. В нічний час вони не працюють, тому у разі виникнення недзвичайної ситуації, вони не можуть оперативно надати допомогу потерпілим. У зв’язку з цим, ще раз наголошуємо, що подібні порушення негативно впливають на безпеку відпочиваючих, і як наслідок, гинуть люди. Тільки впродовж минулого року під час відпочинку на воді, в Києві загинуло 62 особи. В цьому ж році протягом травня вода забрала життя сімох киян, двоє людей було врятовано. А літо лише тільки почалося…