Пожежно-рятувальна служба у місті Києві

На затоці Галерна загинув рибалка

Опубліковано: 08.04.2019, 14:55

8 лютого, опівдні, на затоці Галерна, що в Голосіївському районі, поблизу човнової станції „РОБ-3” під лід провалився рибалка.

Першими це побачили місцеві рибалки, троє з яких кинулись на допомогу, а четвертий завбачливо зателефонував на «101». Прорубуючи лід, чоловіки дістались на човні того місця, де тонула людина, і спробували її витягти. Але чоловік виявився занадто важким. Надмірної важкості додавала мокра одежа і рибацька валіза, за яку той міцно тримався і не відпускав навіть під загрозою смерті.

Приблизно через 10 хвилин після виклику рятувальники МНС прибули на місце події.

За допомогою спеціальної мотузки чоловіка витягли з крижаної води на берег і на ношах донесли до автомобіля швидкої допомоги. З діагнозом сильного переохолодження постраждалого передали медичним працівникам. На жаль, комплекс реанімаційних заходів не врятував чоловікові життя.

Як з’ясувалось, місце, де сталася трагедія, виявилось заздалегідь небезпечним, бо знаходилось в самісінькому центрі замерзлої річки. Через підводну течію та глибоке місце тут утворився тонкий льодовий покров, який не витримав вагу людини. А вже за годину на Набережній-Корчуватській, що також в Голосіївському районі, в двадцяти метрах від берега провалився п’яний чоловік. Його товариші почули крики про допомогу і витягли друга з води. Вже на березі 63-річного відпочиваючого відігріли рятувальники, що приїхали за черговим викликом. На разі життю чоловіка нічого не загрожує.

Головне управління МНС України в місті Києві звертається до мешканців та гостей столиці з проханням не виходити на замерзлі водойми та річки. Наразі спостерігаються значні перепади температури, через що властивості льодового покрову послаблюються і стають небезпечними для життя людей. Дотримуйтесь правил особистої безпеки! Цим ви попередите трагічні наслідки.